Regulamin medioteki (ICM)

1. Centrum służy uczniom jako źródło wiedzy i informacji.
  2. Pierwszeństwo w korzystaniu z komputerów maja osoby realizujące konkretny temat.
  3. Centrum jest czynne w godzinach pracy biblioteki szkolnej w czasie godzin lekcyjnych.
  4. Z internetu można korzystać jedynie do celów dydaktycznych.
  5. Przed korzystaniem z komputera należy wpisać się do zeszytu odwiedzin.
  6. Korzystający odpowiada materialnie za stanowisko i za wyrządzone szkody (zniszczenie sprzętu, zawirusowanie).
  7. Dyskietka przed użyciem musi być sprawdzona programem antywirusowym.
  8. Z nagrywarki CD-Rom może korzystać osoba, która uzyskała zgodę opiekuna centrum.
  9. Przy jednym stanowisku może pracować jedna osoba.
  10. Zabrania się instalowania na dyskach lokalnych komputerów znajdujących się w bibliotece oprogramowania przyniesionego z zewnątrz.
  11. Zabrania się zapamiętywania haseł przez komputer do odwiedzanych stron WWW.
  12. Dokonywanie jakichkolwiek napraw, przekonfigurowanie sprzętu, samowolne manipulowanie sprzętem jest niedozwolone.
  13. Za ewidentne łamanie regulaminu uczeń może zostać pozbawiony prawa korzystania z centrum na określony czas.
  14. Za sporadyczne nieprzestrzeganie regulaminu uczeń otrzyma jednorazowy zakaz korzystania z centrum.
  15. W przypadku dużej liczby chętnych do korzystania z centrum multimedialnego czas pracy będzie ograniczony.
  16. Wykorzystanie centrum multimedialnego w celach innych niż naukowe jest dopuszczalne w przypadku wolnych stanowisk.