Wymiana międzynarodowa

Od 2001 roku Szkoła współpracuje z Realschule Vlotho (Niemcy). Co roku wiosną na 6 dni przyjeżdża grupa młodzieży niemieckiej, a jesienią odbywa się rewizyta grupy polskiej. Niemieccy goście zwiedzają okolice naszego miasta, uczestniczą wcodziennym życiu uczniów naszej szkoły, rodzin polskich, u których mieszkają, są przyjmowani przez Burmistrza miasta. My poznajemy miasto Vlotho i jego okolice, uczestniczymy w zajęciach lekcyjnych i sportowych. Młodzież polska mieszka u swych rówieśników – poznaje ich codzienność i zwyczaje. Wymiany cieszą się dużą popularnością. O tym, że warto wziąć udział w wymianie nikogo nie trzeba przekonywać. Można doskonalić znajomość języka niemieckiego oraz zobaczyć jak żyją sąsiedzi zza Odry oraz atrakcyjnie spędzić czas. Wszystkie dotychczasowe wymiany były możliwe dzięki dofinansowaniu ze strony Euroregionu „Sprawa–Nysa–Bóbr”.

Koordynator wymiany międzynarodowej:

Dorota Kacprzak